معرفی کتاب ۱۰۰ ایده برای رشد خلاقیت

کتاب 100 ایده برای رشد خلاقیت توسط وندی باکت و استیون باکت در جهت افزایش و یادگیری خلاقیت به کودکان به رشته ی تحریر در آمده و توسط نورعلی خواجوند و زهرا درویش نژاد ترجمه شده است. موضوع کتاب حاضر، آموزش شیوه‌های پرورش اندیشه و رشد خلاّقیت است. این کتاب، با هدف شکوفا نمودن خلاّقیت در کودکان، شناخت توانایی‌های آن‌ها و تلاش برای تعلیم و تربیت تأثیرگذار تدوین شده است.

نگارنده، در این نوشتار می‌کوشد، صد فعّالیت، ایده و پیشنهاد برای تشویق کودکان به سوی تفکّر هدفمند، خلاّقانه و سازمان یافته را ذیل سه عنوان وسایل و مواد، گوش دادن به صداها و موزیک و تصورات، الفاظ و احساسات به والدین و مربّیان ارائه نماید. وی در این پیشنهادها از مسائل ساده و روزمرّه‌ای همچون رنگ‌ها، ماسه‌های رنگی، آموزش بافندگی، قرینه‌سازی، تراشیدن شمع، نقّاشی با انگشت، کپی دستی، مجسّمه‌سازی با استفاده از کاغذهای مچاله شده، اختلاط رنگ‌ها، تمرین سکوت، بازی‌های شنیداری، بازی کف زدن، گوش دادن با چشمان. بسته، تغییر در قافیة اشعار، صدای حیوانات، ترکیب داستان و شعر، پانتومیم دسته جمعی، الهام از تلویزیون، شعرخوانی و عروسک خیمه‌شب‌بازی استفاده کرده است. 

این کتاب توسط انتشارات پژواک فرزان منتشر و هم اکنون در کتابخانه زنده یاد محمد حسن رجبی برای استفاده علاقه مندان موجود می باشد. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.