تبلیغات
نایس عکس - مطالب اسفند 1397

انسان‌ها برای خودشان به دنبال طول عمر بیشتر و زندگی ابدی هستند، اما در نقطه مقابل آن‌ها زندگی بیشتر حیوانات است که رو به کوتاهی است. زندگی کوتاه است، اما انسان‌ها مدت هاست آن را فراموش کرده اند.

پیرترین موجوداتی که توسط انسان‌ها کشته شده اند

اما باید بگویم که انسان‌ها در طول عمر تنها نیستند. حیوانات و گیاهانی وجود دارند که صد‌ها سال عمر می‌کنند البته تا زمانی که انسان‌ها دخالتی در زندگی آن‌ها نداشته باشند. در زیر پیرترین موجوداتی که توسط انسان‌ها کشته شده اند را با هم ببینیم.

وال ۱۳۰ ساله

پیرترین موجودات شکار شده توسط انسان‌ها

در ماه می‌سال ۲۰۰۷ شکارچیان بومی سواحل آلاسکا یک نهنگ غول پیکر را شکار کردند

پیرترین موجوداتی که انسان‌ها شکار کردند + تصاویر

در ماه می‌سال ۲۰۰۷ شکارچیان بومی سواحل آلاسکا یک نهنگ غول پیکر را شکار کردند. آن‌ها بعد از کشتن نهنگ یک نیزه شکار زیر پوست شانه‌های او پیدا کردند که به سال ۱۸۹۰ بازمیگردد و این یعنی نهنگ غول پیکر ۱۱۷ سال گذشته از یک حمله شکارچیان جان سالم به در برده است. از آن جا که شکارچیان نهنگ‌های بزرگ و جوان را شکار می‌کردند دانشمندان به این نتیجه رسیدند که عمر این وال ۱۳۰ سال است. دانشمندان تخمین زده اند که وال‌ها می‌توانند ۲۰۰ سال عمر کنند.

ماهی سنگی ۲۰۰ ساله

پیرترین موجودات شکار شده توسط انسان‌ها

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۳ یکی از بومیان سواحل آلاسکا ماهی سنگی ۲۰۰ ساله را شکار کرد

پیرترین موجوداتی که انسان‌ها شکار کردند + تصاویر

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۳ یکی از بومیان سیاتل هنگام ماهیگیری در سواحل آلاسکا این ماهی سنگی بزرگ را شکار کرده که بعد از انداختنش به ساحل از عظمت آن غافلگیر شده است. او یک ماهی ۱۸ کیلویی ۲۰۰ ساله را شکار کرده است.

صدف ۴۰۵ ساله

پیرترین موجودات شکار شده توسط انسان‌ها

در سال ۲۰۰۷ صدف ۴۰۵ ساله شکار شد

پیرترین موجوداتی که انسان‌ها شکار کردند + تصاویر

در اعماق اقیانوس اطلس شمالی صدف‌هایی زندگی می‌کنند که طول عمر زیادی دارند. طول عمر این صدف‌ها از روی حلقه‌های روی لاک صدف‌ها تشخیص داده می‌شود و البته دانشمندان از آن برای تغییرات سطح دما نیز استفاده می‌کنند. در سال ۲۰۰۷ یکی از این صدف‌ها شکار شد و بعد از شمارش حلقه‌های آن دریافتند که جان یک صدف ۴۰۵ ساله را گرفته اند.

درخت ۴۹۰۰ ساله

پیرترین موجودات شکار شده توسط انسان‌ها

در سال ۱۹۶۴ بعد از قطع یک درخت به عمر ۴۹۰۰ ساله آن پی برد

پیرترین موجوداتی که انسان‌ها شکار کردند + تصاویر

درخت‌ها هم مثل صدف‌ها با هر سال بزرگ‌تر شدن یک حلقه به حلقه‌های روی تنه درخت اضافه می‌کنند. البته دانشمندان از آن برای تعیین دمای تاریخی نیز استفاده می‌کنند و برای این کار باید درخت را قطع و حلقه‌های روی تنه را بشمارند. برای آسیب نرسیدن به درخت روش دیگری هم وجود دارد. در این روش با مته از درخت نمونه برداری می‌کنند. در سال ۱۹۶۴ جغرافی دانی به نام Donald R. Currey برای آزمایش روی درختان پارک ملی گریت باسین در نوادا و تعیین حرکات یخ رود‌ها از روش نمونه برداری استفاده نکرد و بعد از قطع یک درخت به عمر ۴۹۰۰ ساله آن پی برد.

فیل ۱۰۰ ساله

پیرترین موجودات شکار شده توسط انسان‌ها

در سال ۱۹۵۰ شکارچی اسپانیایی برای شکار فیل ۱۰۰ ساله از ۱۶ گلوله کالیبر بالا استفاده کرد

پیرترین موجوداتی که انسان‌ها شکار کردند + تصاویر

در سال ۱۹۵۰ شکارچی معروف اسپانیایی JJ Fenykovi برای شکار این فیل عظیم الجثه ۱۰۰ ساله ۸ تنی که ردپای او ۹۱ سانتیمتر بود از ۱۶ گلوله کالیبر بالا و چندین اسلحه دیگر استفاده کرد.

ماهی دایناسوری ۹۴ ساله

پیرترین موجودات شکار شده توسط انسان‌ها

در فوریه سال ۲۰۱۱ یکی از این ماهی‌های عظیم ۹۴ ساله را در میسیسیپی شکار کرد

پیرترین موجوداتی که انسان‌ها شکار کردند + تصاویر

دانشمندان از روی فسیل ماهی‌های دایناسوری تشخیص دادند که به دوره دایناسور‌ها یعنی ۱۰۰ میلیون سال گذشته برمی گردند. منطقه زندگی آن‌ها از میسیسیپی تا مناطق ساحلی ایالات متحده است، چون این ماهی‌ها معمولا در آب‌های شور زندگی می‌کنند و حتی بیرون از آب هم می‌توانند مدت کوتاهی زنده بمانند و به همین دلیل است که طول عمر آن‌ها نسبت به ماهی‌های دیگر بیشتر است. در فوریه سال ۲۰۱۱ “کنی ویلیام” یکی از این ماهی‌های عظیم ۱۴۸ کیلوگرمی را در میسیسیپی شکار کرد که عمر آن ۹۴ سال بود.

خرچنگ ۱۰۰ ساله

پیرترین موجودات شکار شده توسط انسان‌ها

بزرگ‌ترین خرچنگ در سال ۱۹۷۷ در کانادا شکار شد که ۱۹ کیلوگرم وزن و ۱۰۰ سال عمر داشت

پیرترین موجوداتی که انسان‌ها شکار کردند + تصاویر

یک صیاد خرچنگ هر سال میلیون‌ها خرچنگ از اقیانوس اطلس شمالی شکار می‌کند و در میان خرچنگ‌های شکار شده چیز‌های غیرعادی یافت می‌کند. از ویژگی‌های عجیب این خرچنگ‌ها طول عمر آن هاست. بر اساس تحقیقاتی که انجام شده به این نتیجه رسیده اند که بعضی از خرچنگ‌ها طول عمر ابدی دارند.

درست است که دی ان‌ای این موجودات در برابر پیری مقاوم است، اما آن‌ها به پوست انداختن نیاز دارند. هر چه سن خرچنگ‌ها بالاتر می‌رود پوست اندازی آن‌ها پر استرس‌تر و سخت‌تر می‌شود و ۱۵ درصد خرچنگ‌ها به همین دلیل می‌میرند. هر چه پوسته خرچنگ بزرگ‌تر شود آلوده‌تر و در نهایت باعث مرگ خرچنگ می‌شود. بزرگ‌ترین خرچنگ در سال ۱۹۷۷ در کانادا شکار شد که ۱۹ کیلوگرم وزن و ۱۰۰ سال عمر داشت. این خرچنگ به یک رستوران فروخته و به منوی غذا‌های رستوران افزوده شد.

منبع:تابناک باتو


پرواز‌های طولانی مدت خستگی‌های زیادی را به همراه دارد، از این رو برخی‌ها ترجیح می‌دهند که با پرداخت هزینه‌ای بیشتر، با صندلی‌های فرست کلاس سفر کنند. این صندلی‌های لوکس امکانات متفاوتی مانند منوی غذای متنوع، نوشیدنی‌های لوکس، مانیتور‌های پیشرفته، حمام آب گرم و... را در اختیار مسافران قرار می‌دهند. اما آیا می‌دانید که برای پرواز با چنین صندلی‌هایی چقدر باید بپردازید؟ در ادامه گران‌ترین پرواز‌های جهان را به شما معرفی می‌کنیم.

Qantas A. ۳۸۰- ملبورن به لس آنجلس

مدت زمان پرواز: ۱۴ ساعت و ۲۵ دقیقه

لوکس‌ترین پروازهای فرست کلاس دنیا چقدر می‌ارزند؟ + جزئیات

صندلی‌های پرواز ایرلاین کانتاس امنیت فوق العاده بالایی دارند. صندلی که مسافران روی آن می‌نشینند از چرم مرغوب بوده و بسیار نرم و راحت می‌باشند. در این مکان طیف گسترده‌ای از غذا‌ها و نوشیدنی‌ها نیز در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. یکی از جذابیت‌های منوی غذای این پرواز این است که به انتخاب آشپز مشهور «Neil Perry» انتخاب و تهیه می‌شوند. اگر می‌خواهید روی صندلی فرست کلاس این هواپیما بنشینید، باید مبلغی حدود ۹۸۰۰ دلار بپردازید.

British Airways ۷۸۷-۹ Dreamliner_ لندن به هنگ کنگ

مدت زمان پرواز: ۱۲ ساعت

لوکس‌ترین پروازهای فرست کلاس دنیا چقدر می‌ارزند؟ + جزئیات

صندلی‌های فرست کلاس این پرواز نهایت ظرافت و زیبایی طراحی را به شما منتقل می‌کند. شما می‌توانید به راحتی پاهایتان را دراز کنید و از پرواز نهایت لذت را ببرید. در این کابین مانیتوری ۲۳ اینچی برای شما وجود دارد که می‌توانید به کمک ریمورت کنترل لمسی هر آنچه دوست داشتید را انتخاب و تماشا کنید. انواع نوشیدنی‌ها و غذا‌های مختلف در این پرواز برای شما سرو می‌شود. یک مسیر رفت از لندن به هنگ کنک برای شما روی این صندلی‌های لوکس ۱۶۰۰۰ دلار آب می‌خورد.

Japan Airline Sky Suite ۷۷۷- توکیو به نیویورک

مدت زمان پرواز: ۱۳ ساعت

لوکس‌ترین پروازهای فرست کلاس دنیا چقدر می‌ارزند؟ + جزئیات

شما می‌توانید در پرواز ایرلاین ژاپن خیلی راحت در کابین خصوصی خود استراحت کنید. به لطف دیوار‌هایی چوبی که دورتان کشیده شده، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که حریم شخصی تان کاملا حفظ می‌شود. یک LCD ۲۳ اینچی، یک میز بزرگ و یک کمد برای قرار دادن وسایل مورد نیاز، در اختیار مسافر قرار می‌گیرد. بلیط این صندلی تنها برای یک مسیر رفت ۱۲۰۰۰ دلار است.

AirFrance La Première- پاریس به نیویورک

مدت زمان پرواز: ۸ ساعت و ۱۵ دقیقه

لوکس‌ترین پروازهای فرست کلاس دنیا چقدر می‌ارزند؟ + جزئیات

صندلی‌های این پرواز بسیار پهن و بزرگ بوده، به طوری که شما به راحتی می‌توانید پاهایتان را روی آن دراز یا آن‌ها را روی صندلی جمع کنید. روبه روی شما مانیتوری ۲۴ اینچی قرار دارد که می‌توانید در طول پرواز خودتان را با آن سرگرم کنید. منوی غذای این پرواز نیز شامل غذا‌هایی از بهترین آشپز‌های فرانسوی ست. برای سفر با صندلی فرست کلاس این پرواز، ۹۵۰۰ دلار باید هزینه کنید.

Swiss ۷۷۷-۳۰۰ ER- زوریخ به لس آنجلس

مدت زمان پرواز: ۱۲ ساعت و ۱۵ دقیقه

لوکس‌ترین پروازهای فرست کلاس دنیا چقدر می‌ارزند؟ + جزئیات

صندلی فرست کلاس ایرلاین سوئیس هم فضایی کاملا اختصاصی را در اختیار شما قرار می‌دهد. صندلی‌ها پهنای زیادی دارند و بسیار راحت به نظر می‌رسند. مانیتوری ۳۲ اینچی نیز در مقابل صندلی شما قرار دارد که می‌توانید تا انتهای پرواز با آن سرگرم باشید. پس از تیک آف، میهمانداران هواپیما ظرفی از بادام هندی و حوله‌ای گرم برایتان می‌آورند. منوی غذای این ایرلاین بسیار متنوع بوده، به طوری که می‌توانید هر نوع غذا یا نوشیدنی که دوست داشتید را در آن پیدا کنید. بلیط یک مسیر از این هواپیما ۱۴۶۰۰ دلار می‌ارزد.

Emirates- دبی به نیویورک

مدت زمان پرواز: ۱۴ ساعت

لوکس‌ترین پروازهای فرست کلاس دنیا چقدر می‌ارزند؟ + جزئیات

پرواز فرست کلاس امارات یکی از شناخته شده‌ترین فرست کلاس‌های دنیا می‌باشد. سوئیت‌های خصوصی، تختخواب‌های راحت، میز‌های بزرگ، حمام آب گرم در پرواز، منوی متنوع و... از امکاناتی ست که در اختیارتان قرار می‌گیرد.

درست پس از تیک آف، میهماندار برای شما نوشیدنی، قهوه عربی و حوله داغ می‌آورد. اگر این چیز‌ها راضی تان نکرد، خودتان می‌توانید نوشیدنی مورد علاقه تان را سفارش دهید. بالش، چشم بند و پیژامه نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد. شما می‌توانید از لوازم آرایش و عطریات بولگاری که در سرویس بهداشتی این ایرلاین قرار داده شده، استفاده کنید. قیمت یک مسیر برای شما ۸۰۰۰ دلار آب می‌خورد.

American Airlines- لس آنجلس به هنگ کنگ

مدت زمان پرواز: ۱۴ ساعت و ۵۰ دقیقه

لوکس‌ترین پروازهای فرست کلاس دنیا چقدر می‌ارزند؟ + جزئیات

صندلی‌های فرس کلاس این پرواز بسیار پهن و راحت بوده، علاوه بر آن شما می‌توانید پشت آن را خوابانده و آن را به شکل تخت در آورید. با وجود فضایی کاملا اختصاصی هیچ کس مزاحم خواب و استراحت شما نخواهد شد. صبحانه‌های این پرواز بسیار لاکچری بوده و از بهترین اسموتی‌های جهان درست شده اند.

جدا از همه اینها، شما نسبت به مسافران دیگر در اولویت هستید، از این رو، پس از فرود هواپیما، کارهایتان زودتر از بقیه انجام شده و از گیت خارج می‌شوید. اگر بخواهید با این پرواز به هنگ کنگ بروید باید ۱۳۰۰۰ را تنها برای یک مسیر بپردازید.

Cathay Pacific- هنگ کنگ به نیویورک

مدت زمان پرواز: ۱۶ ساعت

لوکس‌ترین پروازهای فرست کلاس دنیا چقدر می‌ارزند؟ + جزئیات

این پرواز از نظر خدمات و چیدمان منحصر بفرد صندلی ها، برنده جایزه شده است. کابین این پرواز به گونه‌ای تنظیم شده که فضای بیشتری را برای استراحت و خوابیدن میهمانان و تماشای برنامه‌های مورد علاقه شان در مانیتور‌های شخص، فراهم می‌نماید. نوشیدنی‌های گران قیمت و خاویار اعلا پای ثابت وعده‌های غذایی آن است. لباس‌هایی که این ایرلاین در اختیار شما قرار می‌دهند از ۱۰۰% الیاف طبیعی تهیه شده اند. سوئیت‌های فرس کلاس این ایرلاین ۱۷۰۰۰ دلار می‌ارزد.

منبع:برترین ها


مدیر سایت

عکس جدید ، تصاویر جدید ، عکس بازیگران زن ایرانی و خارجی ، تصویر بازیگران مرد خارجی و ترکی و ایرانی ، عکس منظره طبیعت و جنگل و کوهآمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :